24 Kasım 2020 Salı

Devrimci Yön

CHP bir zamanlar devrimci öğrenci kaçıran "ODTÜ Reisi"ni mi aday yapacak?

CHP bir zamanlar devrimci öğrenci kaçıran
25 Nisan
00:00 2018

Sağ cenahta yayın yapan avazturk.com yazarlarından Necdet Pekmezci CHP aday adaylarından Murat Karayalçın ve İlhan Kesici hakkında ilginç iddialarda bulundu.

Murat Karayalçın’ın “derin” bir tarihi olduğunu iddia eden yazar, geçmişinde “CIA ya da Türkiye’de bilinen adıyla kontr-gerillanın yan kuruluşlarından Amerikan Haberler Merkezi’nin çalışanlarından biri bu isim… Üstelik sadece kendisi değil burada çalışan, ablası da aynı yerde istihdam ediliyor…” diye yazdı.

İlhan Kesici için ise “turpun büyüğü heybede…” diyen yazarın değerlendirmesi şöyle:

“İlhan Kesici’nin dünü, yani ODTÜ’nün ilk Ülkücü öğrencilerinden, raconuyla yazarsak ‘ODTÜ Reisi’

Malum öğrenciliğinde kampüslerde, sokaklarda silahlar konuşuyordu İlhan Kesici’nin...
Ki o İlhan kesici de silah kuşandı, kampüste, sokakta çatıştı…

Hatta solun ve sağın birbirlerini kaçırıp, rehin aldıkları ve Soğuk Savaş dönemlerinde meşhur casus takaslarını ile yarışan dönem de oldu Türkiye’de…

O solcu öğrencileri kaçırmaya, rehin almaya karar veren isimler arasında İlhan Kesici de vardı…

İki Dev-Genç üyesi, Elazığ’ın Karakoçan ve Maden ilçeleri nüfusuna kayıtlı iki Dev-Genç üyesi, 1970’li yılların ilk yarısında silah zoruyla kaçırılarak rehin alındı. Racona göre, bu iki isim “Misafir”di!

Gün geldi. Bu iki öğrencinin solcuların elinde rehin olan ülkücülerle takası gündeme geldi. Takas için görüşmeleri İlhan Kesici yaptı…

İlk değiş-tokuş yeri ODTÜ olarak belirlendi. Ancak olmadı, daha sonra takas yeri olarak Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin önü seçildi. Ancak burada işler iyi girmedi, sağcı ve solcu öğrenciler tarafından silahlar çekildi…

Silahlı kişileri gören polisler, müdahale etmek yerine olay yerinden kaçtı…

İnanmayanlar, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Çolak’ın  Rüzgarın Oğlu, Her Şey Milliyetçi Türkiye İçin başlığıyla kaleme aldığı anıların 117. Sayfasında bu olayın ayrıntılarını okuyabilirler..

İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlhan Kesici’yi cumhurbaşkanı adayı olarak sahaya sürmesi gündemde…

Her halde Kesici de seçim kampanyasının açılışını rehin aldığı iki solcu öğrenci ile birlikte başlatmayı unutmayacaktır…”

Kaynak: ODTÜ’lü reis CHP’nin cumhurbaşkanı adayı - NECDET PEKMEZCİ

SOLİTİRAZ.COM

 

Facebook'ta Sol İtiraz