30 Eylül 2020 Çarşamba

Devrimci Yön

ABD Suriye'ye saldıracak...

ABD Suriye'ye saldıracak...
06 Şubat
00:00 2018

Bölgede gelecek savaşın patlak vereceğini gösteren işaretler ardı ardına geliyor. 

Son olarak, Fransa'da yayın yapan Le Canard Enchaine gazetesinin Washington'daki Fransız bir üst düzey askerden aktardığı haber, bu işretler kapsamında geldi.

Habere göre, ABD Başkanı Donald Trump, "İran eksenini" ortadan kaldırmak için Suriye'de stratejik merkezlere savaş açmayı hedefleyen askeri bir plan hazırlıyor.

Amerika Başkanının bu savaş için 125 bin yedek asker hazırladığı vurgulanan haberde, Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan eden Amerika'nın elçiliğini buraya taşımasıyla daha önce görülmemiş bir tırmandırma yaratmasının uzak bir ihtimal olmadığı kaydedildi.

Washington'un, Yahudi devletinin ortaklığı ve Suudi Arabistan ile müttefiklerinin desteğiyle bu savaşa gireceği anlayışının bu eğilimin ayrılmaz bir parçası olduğu belirtilen haberin devamında, bu savaşın Filistin meselesinin tasfiyesi ve Ortadoğu haritasının veya haritalarının, Washington ve Tel Aviv ile Riyad'daki müttefiklerinin uygun gördüğü bir şekilde yeniden çizilmesini hedeflediği belirtildi.

Fransız gazetesinin haberi, Lübnan'a karşı "gelecek savaş" gündeminin İsrail'de yoğunlaştığı bir dönem ile eş zamanlı olarak geldi.

intizar.web.tr'deki haberin tamamını okumak için tıklayınız...

SOLİTİRAZ.COM

Facebook'ta Sol İtiraz