6 Aralık 2023 Çarşamba

Devrimci Yön

İçerden Fethedilen Kale: CHP kitabında inanılmaz iddialar

İçerden Fethedilen Kale: CHP kitabında inanılmaz iddialar
20 Ağustos
00:00 2018

Sarı basın kartı sahibi gazeteci Celal Eren Çelik'in yazdığı ve 1 Ağustos 2018'de satışa sunulan kitap CHP'nin içinde yaşanan gelişmeleri ilginç bilgiler, sorular ve analizlerle değerlendiriyor.

Kitapta Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olma süreci ve Genel Başkanlığından bu yana yaptıkları ilginç ilişkileri ve uyguladıkları politikaların arka planı üzerine inanılmaz iddialarda bulunuluyor. 

Halk TV'nin Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi tarafından ele geçirilmesine çalışıldığı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kanalı tam ele geçirme özleminin daha bitmediği de yazılıyor.

(Tanıtım metni):

İçeriden Kuşatılan Kale: CHP, demokrasi kültürünün genç olduğu ülkemizde,  siyasetin demokrasiyi ele geçirme planlarını, yakın tarihimizden somut verilerle aktarıyor.

Uzun yıllardır başkent Ankara’da muhabirlik yapan, sarı basın kartı sahibi Gazeteci C. Eren Çelik, araştırma ve kaynaklarının ışığında, ülkemizin son dönem yaşanan travmalarını, CHP özelinde açık seçik anlatıyor.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göz bebeği, hatta, “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi.” dediği, 9 Eylül 1923’te kurduğu partinin, “yeni” ambalajına girerken yaşananları, son dönem kurguları okuyacaksınız elinizde tuttuğunuz kitapta.

Asırlık Çınar CHP’nin “Cumhuriyetçilik”, “Halkçılık”, “Milliyetçilik”, “Laiklik” “Devletçilik”, “Devrimcilik” ilkeleriyle oluşturulan 6 okunun Küresel Aktörlerin eliyle dönüştürülen, dizayn edilen son hali birbirinden ilginç başlıklarla aktarılıyor:

CHP’nin dizayn ve dönüştürme operasyonuna ne zaman karar verildi ve bu projeyle Soros’un bağlantısı neydi?

Kemal Kılıçdaroğlu nasıl parlatıldı, nasıl Genel Başkan seçildi?

TESEV, TÜSES, 10 Aralık Hareketi gibi STK’ların bu operasyondaki rolleri neydi ve CHP nasıl adım adım ele geçirildi?

CHP içerisinde “Milli Derin Direniş” hattı nasıl kuruldu, karşı hamleler neler oldu?

Ekmeleddin İhsanoğlu nasıl aday gösterildi? Hangi ünlü köşkte, kimlerin katıldığı toplantıda çatı aday olarak belirlendi?

Kılıçdaroğlu’nun Küresel Destekleri kimler?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce nasıl ve neden aday gösterildi, asıl amaç neydi?

Kılıçdaroğlu eski ABD Büyükelçisi Ricciardione ile iki buçuk saat baş başa ne konuştu, bu gizli toplantı kim tarafından organize edildi?

Sonraki süreçte CHP’de neler olacak?

 

Yazarın ayrıca sosyal medya hesabında,  İstanbul "delegasyonu" operasyonunun başında da Oğuz Kaan Salıcı'nın olduğu vurgulanıyor. "İstanbul'u alırsanız Türkiye'yi alırsınız" anlayışıyla Oğuz Kaan Salıcı, Canan Kaftancıoğlu, Hüsamettin Özkan, Mustafa Sarıgül'ün gizli bir toplantı yaptığını iddia ediyor. Toplantının İstanbul Etiler'de Sunset Restaurant'ta yapıldığını yazıyor.

Yalnızca CHP'nin değil Türkiye'nin geleceğini dizayn eden bir toplantı bu.

Oğuz Kaan Salıcı, bu iddialar karşısında 19 Ağustos 2018 tarihinde resmi twetter hesabından bu toplantıyı yalanladı: "Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında Canan Kaftancıoğlu, Mustafa Sarıgül ve Hüsamettin Özkan ile bir araya gelerek, kararlar aldığımız iddia edilmektedir. Bu insanlar tarih boyunca bir araya gelmemiştir, yalandır"  

Yazar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasından küresel güç odaklarının desteğini çektiğini ve bu boşlukta diğer dizayn hareketlerinin rahatça devam ettiğini yazıyor.

Kitapta CHP İstanbul İl Başkanlığına getirilen Canan Kaftancıoğlu'nun bir "neo-dizayn" ürünü olduğu söyleniyor.

CHP bir proje ile ve sistematik olarak içi boşaltılıp, kimliğinden uzaklaştırılarak, emperyalist güç odaklarının 2 partili sistem planlarında “Kaldıracın” sorun çıkarmayacak “sol” tarafı olması için dizayn ediliyor… Ama farklı refleksleri, farklı kökleri olduğu için operasyonu tamamlayamıyorlar bir türlü.

Kitapta, Türkiye'nin kurtulması için CHP'den bu yapıların temizlenmesi gerektiği de iddia etti.

SOLİTİRAZ.COM

 

Facebook'ta Sol İtiraz