30 Eylül 2020 Çarşamba

Devrimci Yön

ODTÜ kavaklığı “yeşil” de Datça ve Muğla’da yakılan ormanlar yeşil değil mi?

ODTÜ kavaklığı “yeşil” de Datça ve Muğla’da yakılan ormanlar yeşil değil mi?
16 Temmuz
00:00 2019

ODTÜ’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurt yapmak amacıyla kavaklık bir alanı seçmesi ve ağaç kesmesi kendisini “sol” olarak vasıflandıran bazı kişilerce haklı olarak tepki aldı.

Haklı diyoruz çünkü ülkemizin tek bir ağacına, tek bir taşına bile gösterilen sevgi ve duyarlılık devrimci gençliğin karakterinde vardır ve heyecan vericidir.

Ancak aynı kesimlerce, Muğla ve Bodrum’da yanan onlarca hektar ormanını, PKK’nin bizzat kendilerinin yaktığını itiraf etmelerine karşın görmezden gelmek şaşırtıcı olmuştur. Aynı duyarlılığı yangında telef olan börtü böcek, binlerce hayvan ve güzelim çam ormanlarına da göstermek gerekirdi. (HDP’li Ahmet Şık isyanında ne yazık ki yalnız kalmıştır.)

Tıpkı polis kurşunuyla ölen Berkin Elvan'a gösterdiğimiz duyarlılığı PKK tuzak bombasıyla ölen
 Nupelda ve Ayaz Güloğlu kardeşlere göstermemiz gerektiği gibi!

 


Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 16 Temmuz 2019 günü PKK'li teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitiren Ayaz (8) ve Nupelda Güloğlu (4) kardeşler

Türkiye’de solu temsil etme iddiasında olan her kişi ve kuruluş ikiyüzlü değil halkımızın gözünde dürüst, sözüne güvenilir ve inanılır hale gelene kadar mücadelemiz sürecektir. 

Neoliberal dünyaya ruhunu çoktan teslim etmiş olanların bu ülkenin “sol”unu temsil etme yetkileri ve yetenekleri yoktur.

solitiraz.com, ağaca bakıp ormanı göremeyecek kadar körleşmiş bir solun dışında, gerçek sorunlara odaklı bağımsız bir sol'un arayışındadır.  

"Başka" bir sol kurulabilir!

İlgili açıklamalar:

SOLİTİRAZ.COM

Facebook'ta Sol İtiraz