22 Ekim 2020 Perşembe

Devrimci Yön

YPG Menbiç'ten çıkmayacaklarını açıkladı

YPG Menbiç'ten çıkmayacaklarını açıkladı
31 Mayıs
00:00 2018

K24’e konuşan Menbic Askeri Meclisi Sözcüsü Şervan Derviş, Minbic’den çıkmayacaklarını belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan üst düzey bir heyetle dün gece biraraya geldiklerini belirten Şervan Derviş, IŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyon güçleri yetkililerinin kendilerine olan desteğini yinelediğini kaydetti.

Türkiye ile ABD’nin Menbic konusunda anlaştıkları şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Şervan Derviş, şunları kaydetti:

“Uluslararası Koalisyon güçleri yetkilileriyle temasımız sürüyor. Güçlerimizin Menbic’den çekilmesi sözkonusu değil. Ayrıca ABD’nin Türkiye ile Minbic konusunda herhangi bir anlaşması yok.”

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ile ABD'nin Minbic konusunda anlaşma sağlayamadığını belirtmişti.

Sözcü Heather Nauert, dün, Suriye'nin Minbic kentiyle ilgili Türk yetkililerle yapılan görüşmeden henüz sonuç alınamadığını kaydetmişti.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise bugün, “YPG buradan çıkarılacak. YPG'nin yerine yönetimde ve güvenlik kuvvetlerinde kimler yer alacak bunu da Türkiye ve ABD birlikte kararlaştıracaklar” demişti. (Nerina Azad)

SOLİTİRAZ.COM


Facebook'ta Sol İtiraz